Robotik Minimal Kalp Cerrahisi

Artık günümüzde eskisi  gibi kalp ameliyatlarında  göğsü boydan boya  testere ile keserek kalp ameliyatları yapmıyoruz.

Damar Cerrahisi

Hastalarımızda temel damarsal problem tanımlandıktan sonra ilk hedefimiz daima robotik damar sistemleri ile ameliyatsız tekniklerle müdahale edip, kan akımını açmak.

Robotik Damar Açma Teknolojileri

Robotik sistemlerle ameliyatsız damar açma işlemlerini yaparken daralmış ve tıkanmış bölgelere saçtan da ince yumuşak teller ilerletilir.

Lazer Varis Ünitesi

Dr Mustafa Saygın Türkiyedeki Tıp ve Biyofizik Moleküler Biyolojide çifte doktor kariyeri olan, 29 yıldır kalp ve damar cerrahisinin

Damar Laboratuvarı

Damar laboratuvarı çalışması,  kolda ve bacakta her seviyede atardamarların ve toplardamarların elastikiyetini, içindeki basıncı,

Robotik Beyin Damar Tedavileri

Hastalarımızın yaşı ve ek hastalıkları arttıkça, beyinde felç ve  beyin damar tıkanıklığı ile ilgili çok daha fazla başvuru almaktayız.

Varis Tedavi Ünitesi

Bilirsiniz bir elmanın birden fazla çeşidi vardır. Varislerde aynı elma gibidir ve yaklaşık 15 çeşide ayrılabilirler. Biz bu varisleri ameliyatsız ses dalgalarıyla, kesme biçme olmadan tutkal tedavileriyle hastalarımızı aynı gün sosyal hayatına döndürecek teknolojik – robotik tekniklerle tedaviler sunuyoruz.

Kalp Cerrahisi

Günümüzde kalp cerrahisi ve kalp ameliyatları çok ciddi teknolojik evrim geçirmiştir. İşlemler artık çalışan kalpte ve küçük kesilerle ve minimal invazif yöntemlerle yapılabilmektedir. Hastalarımız kalp ameliyatlarından sonra genellikle bir gün yoğun bakımda kalır ve ardından serviste yürümeye başlarlar.

Damar Laboratuvarı

IACVL sertifikasyonu için gereken belli başlı kriterlerimiz vardır.Bir damar laboratuvarının alt yapısında bacak yürüme efor testi ,bacak atardamar kayıt sistemi,üç boyutlu renkli doppler ultrasonografi cihazı ,damar pletisemografi ,IVUS VE bunun gibi bir çok teknolojik cihazın bulunduğu saygın klinik işlemleri bu lavabatuar sayesinde çok daha hedefe odaklı bir teknikle tedavi edebilmektedir.

Vasküler Damar Renkli Doppler

Özellikle atardamar ve toplardamar hastalıklarının , hangi karakterde ne kadar süredir, nasıl bir ciddiyette ve ne şiddetle bulunduğunu gösteren, sadece ilgili bölgelere bir jel sürülerek yapılan ve damarla ilgili en yoğun ayrıntılı bilgiyi sağlayan 2020 teknolojisidir. 2020 Teknolojisi Saygın klinik bünyesinde mevcuttur.

Anjiyografi ve Karbondioksit (Gazlı) Anjiyografi

Hastalarımıza yıllardan beri boyalı anjiyo yapılarak, böbreklerin ciddi anlamda fonksiyonlarının yorulmasına yıpranmasına hatta bozulmasına sebep oluyorken, böbreğe zararlı boyalar yerine artık karbondioksit gazı damarlara verilerek bacak damar tıkanıklığı tedavilerini başarıyla yapabilmekteyiz. Şimdilik sadece bacak damarlarında kullanılmaktadır. Kalp ve beyin damarları için karbondioksit gazı kullanılamamaktadır.

Yara Bakımı Ünitesi

Vücudun çeşitleri yerlerinde çıkan yaralar, ameliyat sonrası yaralar, uzun yatıştan dolayı sırt yaraları ve varis yaraları, topuk yaraları ve benzeri geçmeyen yaraların özel bakımının yapıldığı, yaraya özgün ürünlerin ve kök hücre tedavilerinin kullanıldığı bir bakım ünitesini oluşturduk.

Diyet & Psikoloji danışmanlık

Konusunda en az 10 yıl tecrübeli diyetisyen ve psikologlarımız, tedavi öncesi ve sonrası dönemlerde hastalarımızın her daim yanında. Hekim & Hasta ilişkisinden ziyade bir arkadaşlık havası kaplayan kliniğimizde kilo vermek ve sorunlardan kurtulmanız artık çok daha kolay!

Arteriovenöz Fisfül

Böbrek yetmezliği nedeniyle diyaliz tedavisi alan hastalarımızın kolda veya bacakta damarlarını oluşturuyoruz. Düzenli ultrason kontrolleri ile bu fistül damarlarının çok uzun yıllar verimli çalışmasını sağlıyoruz.

Damar Mezoterapi (Damar PRP)

Gerek atardamar tıkanıklıklarında gerekse toplardamar yetmezliğinde, özel homeohatik ilaçlarla huzursuz bacak sendromunda ve kılcal damar tıkanıklığına innovative tedavi tekniği uygulamaktayız.

Bacak Damarları (Varis)

Varis, günümüzün en sık rastlanan hastalığı olması sebebiyle kliniğimizde bu konuda özellikle teknolojik, ameliyatsız 5-10 dakika süren tedavilerle hastamızın memnuniyetini ana hedefimiz belirledik.

Bacak Damarları (Atar damar)

Bacak atardamar tıkanıklığı özellikle ameliyatsız tekniklerle anjiyo makinası altında kesme dikme anesteziye gerek kalmadan Saygın Klinikte tedavi edilebiliyor.

Felç (Acil Tedavi)

Felç geçiren hastalarımız derhal çağrı merkezimize ulaşabildikleri takdirde felç olayından itibaren ilk 3-6 saatte koldan veya kasıktan lokal anesteziyle damarların içine girerek robotik teknolojiyle pıhtı parçalayıcı ve pıhtı emici cihazlarla damarların içine ulaşabiliyoruz. Felce sebep olan tıkalı damarı açarak kalıcı bir felç oluşmasını engelliyoruz.

Bacak Şişmesi – Lenfödemi Tedavisi

Bacakta yıllar boyunca tekrarlayan mantar enfeksiyonları ya da lenfanjit hastalığı sebebiyle lenf damarları tıkandığında bu bölgelere lenf nodu transplantasyonu yaparak yepyeni innovatif bir mikro cerrahi çözümler sunuyoruz.

Derin Damar Pıhtı Tedavisi

Bacak toplardamarlarında pıhtı tutması ve bu pıhtının akciğere atması neredeyse en sık hayat kaybı sebeplerinden birisidir. Bacak toplardamar pıhtılarının ameliyatsız kesme dikme ve anestezi gerektirmeden anjiyo makinası altında ağrısız sancısız eritmek, Saygın Klinik teknoloji merkezinde mümkün.

Damar görme infrared Cihazı

Kızılötesi ışınlar sayesinde kılcal damarları besleyen, varis kaçaklarını aynen bir örümcek ağı gibi görmek mümkün olduğundan Saygın Klinikte infrared (Işık görüntüleme Tekniği ile) varise yol açan cilt altı derin damarları görerek müdahale etmekteyiz.

Akciğer Pıhtısı Acil Tedavisi

Bacak toplardamarından akciğere atan pıhtılar, kalp krizinden sonra en sık hayat kaybı sebebidir. Saygın Klinikte kasık toplardamarından ağrısız, acısız, ameliyatsız teknolojilerle girilerek akciğer pıhtısının özel pıhtı eritici ilaçlarla ve cihazlarla eritilmesi yapılarak birçok hayatın kurtarılması Saygın Klinikte mümkündür.

Kök Hücre Tedavileri

Kök hücre teknolojileri, aynı zamanda biofizik doktoralı cerrahlar uyguladığında sadece damar tedavilerinde değil, estetik tedavilerde de kullanılarak mucizeler yaratılması Saygın Klinikte mümkün.

Ekstrem Damar Cerrahi

Çok çok yüksek riskli hastalarda aynı zamanda hem şeker hastalığı hem yüksek tansiyon hem kalp krizi, hem geçirilmiş felç bir arada olurken damar tıkanıklıklarına çok sık rastlanmaktadır. Bu tür hastalarımızda bölgesel anestezi altında yoğun bakım yataklarında operasyonlar ve ameliyatsız girişmler yapmak suretiyle tüm damar problemlerine tedavi uygulayabiliyoruz.

Huzursuz Bacak Sendromu

Çalışan genç insanlarda, gece bacak ağrıları ve yaygın kılcal damarlar, yeşil damarlarla ortaya çıkan tabloya huzursuz bacak sendromu denir. Geri kaçak yapan damarın kapakçık noktalarında kök hücre ve prp, mezoterapi ile dolgu yapılmak suretiyle hastalarımızın şikayetlerini dinliyoruz, sadece saygın klinikte uygulanan 20 dakikalık ameliyatsız tekniklerle huzursuz bacak sendromuna son veriyoruz!

Damar PRP Tedavisi

Atardamar tıkanıklıklarında ana damarları açtıktan sonra bazen ayağa besleyen uç damarlarda akım az olmakta veya varis sebebiyle bacakta yaralar çıkmaktadır. Prp tedavisi bu tür rahatsızlıklarda ameliyatsız bir çözüm sunmaktadır.

Kadınlarda Özel Bölge varisleri

Kadın ve erkek hastalarda ortak karakterde seyreden bir varis türü vardır. Bunlar erkeklerde varikosel dediğimiz yumurtalık çevresine yerleşen varislerdir. Kadınlarda ise özel bölgeye yerleşen fakat aslında yumurtalık toplardamarlarından köken alan varislerdir. Bu tür varislerde, varikosel veya özel bölge varislerinde ameliyata gerek kalmıyor. Bu varisli damarların içine bazı tıkayıcı ilaçlar ses dalgası lazerleri ve normal lazerler ya da saç kalınlığında teller doldurarak bu varisleri kurutarak tedavi edebiliyoruz.

Lenfödem ve Lipodem Mezoterapisi

Birçok bayanın en çok şikayet ettiği ve kendi fiziğinde beğenmediği yapı kalın bacak yapısıdır! Bacak yağ oranın tüm çabalara rağmen azalma olmaması sebebiyle bacakta çeşitli ilaçlarla bacak dokusuna özel olarak geliştirilmiş mezoterapi uygulamalarıyla Saygın Klinikte lenfödeme kesin çözümler bulunmaktadır.