Op. Dr. Mustafa Saygın Kimdir?

Y.Doç. Dr. Mustafa Göğün Saygın, Nişantaşı Üniversitesi
Trakya Üniversitesi Biyofizik BD. PhD.
Özel Avrupa Şafak Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi.
Aile Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi

Dr. Mustafa Göğün  Saygın, Merzifon 1972 doğumludur. Ortaokulu Karşıyaka Ortaokulunda bitirmiştir. Liseyi; İzmir Atatürk Lisesi ( 1986 -1989 ) ni  derece ile bitirdi. Kendisi yetişme tarzı olarak İzmir raiyasında bir  şair olarak, gençlik yıllarını  İzmir çocuğu olarak tamamladı.

ÖSYM sınavı ile;  Marmara  Üniversitesi  İngilizce Tıp Fakültesini ( 1989 – 1997)( En iyi %0,1 Derece ile) Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyetinden sonra;  TUS  sınavı kazanarak,  İstanbul Haydarpaşa Numune  Hastanesinde Genel Cerrahi  asistanlığında 8 ay çalıştı ve daha  sonra  tekrar TUS  sınavını kazanarak ( Nisan 1998) Trakya  Üniversitesi Tıp  Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisinde  Asistanlık  hakkı kazandı.
Kurucu Asistan olarak  1998 – 2001  yılları  arasında  görev yaptı.

2001  yılında Amerika Birleşik Devletleri USMLE ( United States Medical Licensing Examination) ihtisas  sınavlarını kazanarak Amerika Birleşik Devletleri Tıp Doktoru  Lisansını alarak ( ECFMG  Diploması)  , 2001 yılında   Klinik  Cerrah ( Clinical Fellow )  olarak  Houston da Teksas  Kalp  Enstitüsünde  1 yıl, aort ve damar cerrahisi üzerine yüksek ihtisas  yaptı.

Türkiye’ye  dönüşünde, 2002-2003  yıllarında  Uludağ  Üniversitesi  Tıp  Fakültesi  Kalp ve Damar Cerrahisi  ABD’nda görev yaptı. Ardından  4 yıl Van, Malatya ve  Bursa’da  Devlet hastanelerinde  çalıştı  ve binlerce başarılı kalp ve damar ameliyatına imza  attı. ( 2003 – 2007)

Bursa’da Çekirge  Kalp ve Aritmi Hastanesinde Tam zamanlı  Kadrolu  Kalp ve Damar  Cerrahı olarak  6 yıl ( 2007-2013)  görev  yaptı  ve  bu  sürede yaklaşık  5000   Cerrahi  işlemi  gerçekleştirdi. Daha sonra İstanbul Şişli Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğine  kurucu  Operatör Doktor olarak atandı. ( 2013 – 2016 )

Kariyeri  boyunca   2019  Ocak  ayına  kadar,  çalıştığı çeşitli kliniklerde  15.000  üzerinde hastasında Kalp, Damar ve  Varis  operasyonu  gerçekleştiren  Operatör Doktor Mustafa Göğün  Saygın,  15 yıldır  aktif tam zamanlı Kalp ve Damar  Cerrahisi  Uzmanı olarak  çalışmaktadır.

124

Ödül Şovları

30

Hastane Odaları

11000

Memnun Hastalarımız

25

Makineler

Teksas' da 1.000'e yakın kalp ve damar ameliyatı yapan Y.Doç.Dr. Mustafa Saygın, "klinik fellow" diplomalı bir cerrahtır.

BİZ KİMİZ

MİSYON

Hastalarımıza en son tıbbi  damar  teknolojileri ile en konforlu  ve  kaliteli  damar  ve varis tedavisi çözümlerini sunmak.

VİZYON

Ülkemizde, bölgeye hakim damar ve varis merkezleri kurarak markalaşmış  varis ve damar  hizmetleri sunmaktır.

UZMANLIK ALANLARIMIZ

Atardamar tedavileri, varis tedavileri, kök hücre tedavileri, kılcal varis tedavileri, ameliyatsız damar açma uygulamaları, varis lazer tedavileri, diyaliz damar tedavileri, köpük tedavileri, kılcal varis lazer tedavileri